Častěji jsou to drobné nápady a úpravy, při kterých se využije běžně dostupný materiál – různé krabičky, misky, suché zipy, gumičky, rolničky a hlavně velké množství samolepících tapet všech barev. Například zrovna teď vzniká pro potřebu jedné tříleté slečny série prosvěcovacích obrázků na světelný panel a kontrastních obrázkových leporel, které budou sloužit jako ilustrace k logopedickým cvičením.
Samostatnou kapitolou jsou hmatové obrázky a pohádky. Hmatové knížky a obrázky pro ty úplně nejmenší děti se u nás nedají koupit. Proto poradkyně vytvářejí jednoduché hmatové knížky, kde jsou například nalepené skutečné reálné předměty jako klíč, hřebínek, knoflík a podobně, a nápisy v Braillově slepeckém písmu – tak jako v běžných knížkách pro nejmenší bývají fotografie běžných známých věcí a jejich název. Oblíbené jsou také „pohádkové krabice“ – místo obrázků je k pohádce přiřazena sada předmětů – např. postavička holčičky, figurka vlka a košíček, které dítě při vyprávění pohádky zkoumá hmatem.
Aby množství nápadů, které k nám za ty roky přišly, nezapadlo, vznikl na webových stránkách EDY nový „Nápadník“, kam budou přibývat náměty na domácí výrobu hraček i s návodem, jak na ně.